HON ZA DIVOKÝM PRASETEM

22.9.2018

64 myslivců se sešlo v sobotu 22.9.2018 v 8 hodin v Rudě u klubovny. Nesešli jsme se jenom ruďáci a olšaňáci, ale také skauti z Bohdíkova, Raškova a okolí. Po přesunu na místo honu byli myslivci rozděleni na reprezentanty Krkonoš a Jeseníků. Po vysvětlení pravidel propukla bitevní vřava. Cílem bylo získat co nejvíc protivníkových divokých prasat do svého krmelce. Když myslivce zasáhla zbloudilá kulka z protivníkovi flinty, tak si musel jít pro nový život ke svému patronu hor Krakonoši nebo Pradědovi. Ten mu za nějaký úkol na své zahrádce daroval nový život. Po krátké svačince a odpočinku proběhla výměna stran a druhé kolo. Mezitím se do boje zapojovali pytláci, kteří svojí záškodnickou činností znepříjemňovali myslivcům život. Po druhém kole si vyčerpaní myslivci šli opéct oběd a odpočinout.
    Před návratem ke klubovně jsme se v kroužku každý představili, protože jsme se mezi sebou moc neznali s dětma z Bohdíkova a Raškova, a ve skupinkách jsme si potom zahráli triangl. Díky všem, kteří pomáhali tento den zorganizovat a taky všem myslivcům.

br. Peťa